WF Z OLIMPIJKĄ – PANIĄ MONIKĄ PYREK!
11 grudnia w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących reprezentacja uczniów Naszej Szkoły pod opieką Pani Anny Wojtyczki wzięła udział w spotkaniu w ramach projektu Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WFu. Utytułowana polska lekkoatletka – Pani Monika Pyrek – pokazała, jak można w atrakcyjny sposób połączyć nowoczesne technologie i ruch. Przedsięwzięcie jest realizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Dzieciom udostępniono 10 stanowisk interaktywnych. Były to:
- koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy;
- piłka nożna z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki;
- rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu;
- rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości;
- stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości;
- bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu;
- test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza;
- przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora;
- testy możliwości motorycznych i psychomotorycznych z wykorzystaniem stanowisk interaktywnych;
- mechaniczna ścianka wspinaczkowa z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.
Każdy uczestnik – oprócz wspaniałej lekcji wychowania fizycznego – otrzymał ponadto koszulkę, worek, bransoletkę oraz długopis.






„JEDNO ŻYCZLIWE SŁOWO LUB GEST MOŻE ZMIENIĆ CAŁY D...
PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH DRUGICH „KLASA W TERE...
WYCIECZKA KLAS 2B I 2C DO MAGICZNEJ OSADY W RZYKAC...
DZIEŃ SPORTU DLA KLAS 1–3