WIRUSOOCHRONA W KLASACH I-III

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W dniach 30.11-07.12.2022 r. na terenie Naszej Szkoły w klasach I-III przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna, której patronem jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Celem akcji było wzmocnienie działań przeciwepidemicznych poprzez przeprowadzenie zadań profilaktycznych przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz  zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Działania edukacyjne zostały utworzone na padlecie i włączono je w zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Były piosenki, wierszyki, kolorowanki, doświadczenia, nie zabrakło ćwiczeń praktycznej nauki mycia rąk. Klasy trzecie obejrzały prezentację „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”. Dla uczniów i ich rodziców został zorganizowany konkurs plastyczny „Jak dbać o zdrowie i nie dać się chorobie”. Pierwsze miejsce zajął Maksym Holub (2b), drugie – Emilia Pocha (1c), trzecie – Marta Lazar (1b), wyróżnienie otrzymała Antonina Olesiak (3c). Zwycięzcom gratulujemy! Koordynatorem akcji była Pani Małgorzata Józefowicz. #wirusoochrona, #lekcjahigieny