WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

19-06-2019 5:55 wolontariat

W tym roku szkolnym udało nam się przeprowadzić kilkanaście akcji w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu:

- wolontariusze regularnie zbierali pieniądze dla Hipolita - ucznia szkoły muzycznej w Republice Południowej Afryki - akcja "Nutka nadziei",
- kwestowaliśmy w centrach handlowych na rzecz Hospicjum w Bielsku-Białej - akcja „Pola Nadziei”,
- również dla Hospicjum zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów higienicznych,
- zbieraliśmy żołędzie i kasztany dla zwierząt leśnych,
- przeprowadziliśmy zbiórkę rzeczową dla zwierząt przebywających w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych zwierząt Reksio,
- odwiedzaliśmy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej,
- zbieraliśmy materiały papiernicze dla świetlicy środowiskowej,
- przez cały rok szkolny zbieraliśmy również plastikowe nakrętki, które przekazane zostały dla Mai i Bartusia na ich leczenie i rehabilitację.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Naszej Szkoły oraz osobom wspierającym akcje wolontariatu za bezinteresowną pomoc, okazane serce i zrozumienie dla potrzebujących!

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu - Magdalena Hanus i Katarzyna Kanik-Dendys.