WYCIECZKA KLASY III B
10 czerwca uczniowie klasy III b uczestniczyli w wycieczce do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Podróż rozpoczęliśmy od przejazdu pociągiem, a następnie tramwajem, co było dla dzieci dodatkową atrakcją. Po przybyciu do zoo uczniowie mieli możliwość obserwowania wielu gatunków zwierząt pochodzących z różnych stron świata. Szczególne zainteresowanie wzbudziły żyrafy, słonie, lwy, małpy, nosorożce i całe mnóstwo ptaków. Zwiedzając pawilon Deszczowego Lasu poczuliśmy klimat tego miejsca i obserwowaliśmy ciekawe gatunki zwierząt. Zobaczyliśmy też leniwce, a jeden z nich całkiem sprawnie się poruszał. Atrakcją było także karmienie pingwinów. Najbardziej zazdrościliśmy im możliwości kąpieli w ten upalny dzień! Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym uczniowie doskonalili umiejętność obserwacji, rozwijali zainteresowania przyrodnicze oraz uczyli się właściwego zachowania w miejscach publicznych. Nie zabrakło również czasu na wspólną integrację, rozmowy i odpoczynek na świeżym powietrzu. Odnowiona Kotlina Dinozaurów okazała się do tego odpowiednim miejscem. Znajdują się tam realistyczne rekonstrukcje dinozaurów, odtworzone na podstawie szczątków kopalnych odnalezionych na Pustyni Gobi. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, a uczestnicy wrócili do szkoły zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę o świecie zwierząt.






WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 2D NA DĘBOWIEC
WYCIECZKA KLASY III B
„JEDNO ŻYCZLIWE SŁOWO LUB GEST MOŻE ZMIENIĆ CAŁY D...
PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH DRUGICH „KLASA W TERE...