WYNIKI KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

16-03-2019 9:53 konkursy

13 marca 2019 r. w Naszej Szkole odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Zgłosiło się do niego 13 uczniów z różnych klas. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz VI-VIII. Zadaniem uczniów było przygotowanie piosenki  w języku angielskim i zaśpiewanie jej a cappella lub z podkładem muzycznym. Jury w składzie: Pani Dorota Wojdyła-Kondracka, Pani Agnieszka Krywult, Pani Iwona Nowak, Pan Piotr Kuziemka oraz Pani Maria Joniec oceniało poprawną dykcję i wymowę, interpretację i wykonanie utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczniowie przygotowali różnorodny repertuar na wysokim poziomie. Niektóre piosenki były naprawdę trudne do wykonania, jednakże uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale! W kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zdobyła Paulina Panek z klasy 5a za świetne wykonanie  piosenki „Everything”, drugie miejsce otrzymała Natalia Antosik z kl. 5c za piosenkę „Darkside”, a trzecie miejsce przypadło Lenie Gądkowskiej z kl. 5a za piosenkę „Hallelujah”. W kategorii klas VI-VIII  pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Hutyra z kl. 8a za znakomite wykonanie piosenki „Back to Black”, drugie miejsce zdobyła fascynująca Aleksandra Maciuk z kl. VII b za piosenkę „Panic Room”, a trzecie miejsce otrzymała Irys Kornasiewicz z kl. 6c za piosenkę „The Hanging Tree”. W czasie przerwy Lidia Baszczyńska i Marcelina Suława z kl. 3GA  śpiewaniem umilały widowni czas. Opiekę techniczną sprawował Marcin Krzempek z kl. 3GC. Podczas imprezy kciuki za wszystkich uczestników konkursu trzymał Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz, który był pod ogromnym wrażeniem licznych talentów naszych uczniów. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: Pani Dorota Wojdyła-Kondracka oraz Pani Agnieszka Krywult. Najciekawsze zdjęcia opublikowaliśmy w naszej fotogalerii.