Z PANEM DZIELNICOWYM - O BEZPIECZNYCH WAKACJACH

Wczoraj w Naszej Szkole odbyło się kolejne spotkanie z asp. szt. Marcinem Adamczykiem. Pan Dzielnicowy przypomniał zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji, zwłaszcza nad wodą. Tym razem na uczniów czekała jeszcze niespodzianka za całoroczną współpracę. Panu Policjantowi towarzyszyły prawdziwe „wilki morskie” – Pan Piotr Pielesz (bosman i I oficer na żaglowcu „Zawisza Czarny”) oraz Pan Piotr Kucharzyk (st. chor. sztab. rezerwy Marynarki Wojennej oraz Kawaler Orderu św. Kantego). Nasi goście opowiedzieli nam o swojej pasji związanej z morzem. Poznaliśmy najpopularniejsze przesądy dotyczące statków, ich budowę, wysłuchaliśmy ponadto mrożących krew w żyłach, ale i zabawnych morskich opowieści. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Podczas prelekcji obecny był także Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz.