Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Klasy trzecie wzięły udział w programie Wojewody Śląskiego „Czad i ogień – obudź czujność”, który jest realizowany w naszym mieście i powiecie od 2 lat. Program obejmował zajęcia dydaktyczne poświęcone zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla, zagrożeniom pożarowym w budynkach mieszkalnych oraz z kształtowaniem prawidłowych postaw i nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu. Uczniowie zostali wyposażeni w podręczniki do realizacji programu. Na podsumowanie przedsięwzięcia dzieci spotkały się ze strażakami oraz zwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej przy ul. Wapienickiej 12. Każdy uczeń otrzymał dyplom ukończenia programu.