Przejdź do treści Przejdź do menu

ZA NAMI TRZECIE SPOTKANIE Z CYKLU „NA TROPIE PRZYRODY”

27-11-2021 12:40 nasze zainteresowania

Przed chwilą zakończyło się kolejne spotkanie z cyklu „Na tropie przyrody” zorganizowane we współpracy z Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Tym razem była to wyprawa archeologiczna na Palenicę – bardzo tajemniczy szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 688 m n.p.m. Znajduje się tutaj kamienny wał, któremu przypisuje się cechy starożytnej warowni, choć istnieją również teorie, że było to miejsce religijnego kultu. Pan Bartosz Czader jak zwykle w bardzo interesujący sposób opowiadał o wynikach prowadzonych tu badań archeologicznych. Przy okazji znów dowiedzieliśmy się wiele o tutejszej roślinności i zwierzynie. Pogoda dopisała, widoki również, a opowieści Pana Bartosza kolejny raz rozbudziły naszą wyobraźnię i sprawiły, że wiemy coraz więcej o miejscu, w  którym mieszkamy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! W grudniu następne spotkanie – tym razem zajmiemy się obserwacją tropów zwierząt. Szczegóły wkrótce!