ZABAWY Z WŁÓCZKĄ W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI

Włóczka wspaniale rozwija zdolności poznawcze i sprawność manualną. Poprawia koordynację ruchową i uczy zarządzania wieloma informacjami jednocześnie – włóczka ma kolor, teksturę. Aby wykonać pracę, trzeba wykonywać określone ruchy, umieć przełożyć to, co się widzi na to, co trzeba zrobić. Ponadto praca z włóczką dostarcza wielu bodźców dotykowych, a w czasach, kiedy palce dzieci najczęściej mają kontakt z płaską, szklaną powierzchnią, jest to tym bardziej cenne. Wykonując  prace z włóczki, uczniowie wykorzystywali umiejętność odmierzania, odcinając odpowiednie długości włóczki. Projektując prace, korzystali z zasad geometrii i tak mimowolnie ćwiczyli  zdolności matematyczne. Zajęcia tego typu mają działanie uspokajające, poprawiające pamięć i koncentrację oraz podnoszące samoocenę. Tego typu zajęcia  dają uczniom możliwość nabycia nowych  umiejętności. Mają  także czysto praktyczny wymiar –  dzieci będą umiały zrobić coś, co się przyda, coś dla siebie lub na prezent  i to coś będzie niepowtarzalne. Zabawa z włóczką dobrze wpływa na zdolności manualne dzieci, jest pomysłem na nudniejszy dzień czy niepogodę. Zajęcia realizowane były w klasie 3a w ramach innowacji pedagogicznej i w oparciu o materiały Laboratoriów Przyszłości.

„Laboratoria Przyszłości” to największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawiło się we wszystkich polskich szkołach. #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosciLaboratoria Przyszłości