Przejdź do treści Przejdź do menu

ZAJAKI NA WYSTAWIE!

W ostatni czwartek na szkolnych korytarzach budynku A i B Naszej Szkoły przygotowana została niezwykła wystawa. Można było na niej obejrzeć kukły wykonane przez uczniów, czyli ZaJaki. To alegoryczne przedstawienia naszych wewnętrznych „potworów”, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Być może słyszymy, że jesteśmy niewystarczający, że nie pasujemy do grupy… Może jesteśmy dla innych za weseli, za smutni, za głośni... To właśnie dlatego cała akcja nazywa się „ZaJaki”. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć tutaj: https://www.zajaki.pl/. Już 7 czerwca 2022 r. odbędzie się wielki przemarsz ZaJaków. Wyruszą one wraz ze swoimi twórcami na paradę, która rozpocznie się na placu Ratuszowym, a zakończy – w parku im. Juliusza Słowackiego. Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Pedagog Aleksandra Wojtanowicz.