ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

14-12-2022 5:27 wolontariat

Zużyte baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne. Zawarte w nich metale: cynk, lit, mangan, kadm, nikiel – mogą przedostać się do środowiska, skazić wodę i glebę. Dlatego ważne jest, aby ich nie wyrzucać. Jeśli masz zużyte baterie, przynieś je do szkoły! Zbiórka trwa do 31.05.2023 r.

Zapakowane baterie wkładamy do kartonów z logo Reba znajdujących się obok dyżurki w budynkach A i B. Baterie powinny być podpisane (imię i nazwisko ucznia, klasa oraz liczba sztuk). Za przyniesione baterie uczniowie klas IV-VIII otrzymają punkty dodatnie z zachowania (1 punkt za 10 baterii, np. paluszków). Baterie zegarkowe można przynosić, ale nie będą one wliczane w ww. sposób do zachowania.

Zbiórka, której szkolnym koordynatorem jest Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak, odbywa się w ramach konkursu organizowanego przez Organizację Odzysku Reba S.A. „Edukujemy-Pomagamy”. Zbierając baterie, chronimy środowisko  i wspieramy „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach”.