KLASY I-III

Warunki realizacji programu dla uczniów klas 1-3

1. Wykonanie poszczególnej konkurencji przez uczniów dokumentuje nauczyciel prowadzący zajęcia koła sportowego – p. Izabela Szczepanek.
  2. Opiekunowie projektu raz w miesiącu publikują na szkolnej stronie internetowej ranking prezentujący sportowe dokonania uczestników programu.
  3. W czerwcu opiekunowie projektu wyłonią zwycięzców poszczególnych konkurencji na podstawie wyników uzyskanych w trakcie realizacji projektu.
  4. Jeżeli wyniki uczniów będą identyczne, rywalizacja trwa do wyłonienia miejsca 1, 2, 3.
  5. Miejsca 1-3 otrzymują medale oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast zwycięzcy otrzymują medale, pamiątkowe dyplomy oraz z tytuł Mistrza w danej konkurencji.

Opis konkurencji dla uczniów klas 1-3

1. Rzuty do celu – uczeń staje na wyznaczonej linii, w odległości 3 m od plastikowego pojemnika; na sygnał wykonuje z miejsca rzuty do pojemnika jedną piłeczką tenisową przez 1 minutę; na sygnał kończy ćwiczenie.
  2. Bieg wahadłowy 4 x 5 m z przenoszeniem klocków – na linii startu ustawione są 2 klocki; uczeń na sygnał z pozycji wysokiej biegnie najszybciej jak potrafi, przenosząc pojedynczo klocki na drugą linię znajdującą się w odległości 5 m od linii startu; dziecko musi postawić klocki na wyznaczonej linii; klocków nie wolno rzucać, próbę uczeń wykonuje na czas.
  3. Skoki zawrotne przez ławeczkę – uczeń stoi na wyznaczonej linii przed ławeczką, na sygnał chwyta ławeczkę oburącz na jej brzegach i wykonuje przez ławeczkę przeskoki; przesuwając się wzdłuż ławeczki, musi wykonać 5 przeskoków; próbę wykonuje na czas.
  4. Strzały do bramki – uczeń stoi na wyznaczonej linii w odległości 5 m od bramki; na sygnał wykonuje strzały do bramki z miejsca jedną gumową piłką wielkości piłki do piłki nożnej; bramkę imituje materac; gol jest zaliczony, gdy piłka dotknie materaca; próba trwa 1 minutę.
  5. Skok w dal z miejsca obunóż z pozycji stojącej – uczeń staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość; skok mierzony w cm wykonuje się dwukrotnie.
  6. Skakanka – zadanie polega na wykonaniu jak największej liczby skoków obunóż na skakance w ciągu 1 min.
  7. Bieg na 40 m – uczeń z pozycji wysokiej biegnie ze startu do mety w jak najszybszym czasie.