KLASY IV-VIII

Warunki realizacji programu dla uczniów klas 4-8

1. Wykonanie poszczególnej konkurencji przez uczniów dokumentuje nauczyciel prowadzący zajęcia koła sportowego – p. Aldona Słonka i p. Anna Wojtyczka.
  2. Opiekunowie programu raz w miesiącu publikują na szkolnej stronie internetowej ranking prezentujący sportowe dokonania uczestników projektu.
  3. W czerwcu opiekunowie projektu wyłonią zwycięzców poszczególnych konkurencji na podstawie wyników uzyskanych w trakcie realizacji projektu.
  4. Jeżeli wyniki uczniów w trakcie finału będą identyczne, rywalizacja trwa do wyłonienia zwycięzcy.

Opis konkurencji dla uczniów klas 4-8

1. Plank, czyli deska, a inaczej: podpór przodem na przedramionach – klęknij na podłodze; oprzyj się na przedramionach, zginając ręce w łokciach pod kątem prostym; barki powinny znajdować się dokładnie nad łokciami; opierając się na palcach stóp, unieś tułów, napnij mięśnie brzucha, nie unoś pośladków ani nie wyginaj w dół odcinka lędźwiowego; pięty, biodra i ramiona powinny pozostać w prostej linii; wytrzymaj w pozycji jak najdłuższy czas.
  2. Skok w dal z miejsca obunóż z pozycji stojącej – uczeń staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość, skok mierzony w cm wykonuje się dwukrotnie.
  3. Rzut do kosza z miejsca – uczeń wykonuje rzut do kosza z dogodnego dla siebie miejsca; wykonuje rzuty oburącz sprzed klatki piersiowej oraz jednorącz znad głowy; rzuty wykonujemy przez 1 min.
  4. Hula-hoop – wchodząc do środka obręczy, zaczynamy kręcić biodrami w lewą bądź prawą stronę w jak najdłuższym czasie, ćwiczenie zostaje zakończone w momencie dotknięcia obręczy o podłogę.
  5. Skakanka – zadanie polega na wykonaniu jak największej liczby skoków obunóż na skakance w ciągu 1 min.
  6. Pompki – uczeń wykonuje jak największą liczbę pompek.
  7. Bieg na 60 m – uczeń z pozycji niskiej biegnie ze startu do mety w jak najszybszym czasie.