Przejdź do treści Przejdź do menu

NASZE PASJE


PRZEMYSŁAW STASZKIEWICZ

Prezentujemy hobby ucznia klasy 8c – Przemysława Staszkiewicza. Jedną z jego pasji są podróże po Polsce. Chłopiec lubi zwiedzać różne miasta. Dotychczas odwiedził już ich wiele, a najciekawsze z nich to:

- Warszawa – stolica Polski i województwa mazowieckiego, największe miasto w kraju, możemy tu znaleźć m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy;

- Kraków - druga stolica Polski, miasto położone w południowej Polsce nad Wisłą, drugie w kraju co do liczby mieszkańców i powierzchni, słynie zarówno z historii, jak i zabytków;

- Gniezno - pierwsza stolica Polski, miejsce, w którym zaczęła się nasza historia, miasto w województwie wielkopolskim, pierwsza metropolia kościelna w Polsce, miasto św. Wojciecha, pierwsza siedziba władz polskich, to tu Mieszko I założył Polskę;

- Wrocław - miasto w południowo-zachodniej Polsce położone na Nizinie Śląskiej, nad Odrą i czterema jej dopływami, jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska, słynie z wielu metalowych krasnali, które można odszukać w ulicznych zaułkach;

- Kołobrzeg - miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodnio-pomorskiego, nad Morzem Bałtyckim, znajduje się tam port z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową, w tym mieście i jego okolicach występują źródła wody mineralnej i solanki, słynie ono także z posiadania czwartego co do wielkości uzdrowiska leczniczego;

- Zakopane - miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych potocznie nazywany zimową stolicą Polski;

- Sandomierz - miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, to tu powstawał serial „Ojciec Mateusz”;

- Gdańsk - miasto położone w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego.


AMELIA KWAŚNIEWSKA
Przedstawiamy kolejną pasję uczennicy klasy 8d – Amelii Kwaśniewskiej. Oto jak się o niej wypowiada… „Większość moich rówieśników kojarzy czytanie książek tylko z lekturami. Szczerze? Nienawidzę lektur, zwyczajnie mnie nudzą, ale kocham czytać książki, których fabuła mnie serio interesuje. Sama niedawno odkryłam, jaką daje mi to radość i jak różne emocje towarzyszą mi z rozdziału na rozdział. Jest tak dużo gatunków książek, że jestem pewna, że każdy znalazłby coś dla siebie. Czytanie rozwija wyobraźnię (nieraz pomogło mi to podczas pisania opowiadań lub rozprawek), pomaga zrozumieć własne emocje, jest idealnym zajęciem na nudę czy zwykłe spędzanie wolnego czasu.  Zanim się spostrzegłam, czytałam tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności. Mam nadzieję, że zachęcę coraz więcej osób do czytania i że razem przeniesiemy się do tego wspaniałego, wyimaginowanego świata”.

WIKTORIA FRYDEL

Prezentujemy hobby Wiktorii Frydel – uczennicy klasy 7b. Dziewczynka interesuje się sztuką, tańcem oraz sportem. Gdy miała 5 lat, rodzice zapisali ją na zajęcia plastyczne do Domu Kultury w Wapienicy, na które uczęszcza do dzisiaj. Kocha rysować, malować, tworzyć dzieła, lepić z gliny. W zeszłym roku zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Moja podróż w kosmos”. Jej przygoda z tańcem również rozpoczęła się w Domu Kultury w Wapienicy, do którego to zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne w wieku 3 lat. Początkowo chodziła na balet, później na hip-hop, a obecnie na dancehall. Do zeszłego roku uczęszczała na warsztaty taneczne odbywające się w Naszej Szkole, prowadzone przez Magic Dance, gdzie zajęła wraz przyjaciółką I miejsce w turnieju tanecznym. Sport przewija się w życiu Wiktorii, odkąd tylko pamięta. Bardzo lubi ruch, dobrą zabawę i spotkania z koleżankami, a to wszystko łączy, uprawiając sport. Jeździ na rolkach i łyżwach, pływa, chodzi po górach. Lubi też jazdę na rowerze – sześciokrotnie uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Największą przyjemność sprawia jej jednak jazda na nartach.


ALICJA KUDRYS

Pora na kolejną część cyklu „Nasze pasje”. Tym razem prezentujemy hobby uczennicy klasy 5d – Alicji Kudrys, która interesuje się gimnastyką (artystyczną i akrobatyką). Dziewczynka uprawia tę dyscyplinę już 5 lat. Potrafi wykonać mnóstwo skomplikowanych ćwiczeń i układów, ale ciągle doskonali swoje umiejętności. Uwielbia robić różne akrobacje i osiągnęła już wiele sukcesów w tej dziedzinie, dlatego też chętnie i z wielkim zaangażowanie nadal rozwija swój talent. Zachęcamy każdego, aby wykonał kilka ćwiczeń gimnastycznych – dzięki temu lepiej się poczuje i będzie szczęśliwszy.


PRZEMYSŁAW STASZKIEWICZ

Dzisiaj przybliżymy Wam hobby kolejnego ucznia Naszej Szkoły. Tym razem to Przemysław Staszkiewicz z klasy 7c. Jedną z jego pasji jest chodzenie po górach i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Oto kilka tras, które pokonał chłopiec.

1. Łysica – jest to najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 614 m n.p.m. Znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Należy do Korony Gór Polski.

2. Kiczera - to szczyt w Beskidzie Małym o wysokości 827 m. n.p.m. Znajduje się w Grupie Kocierza, w grzbiecie, który poprzez Żar opada do Jeziora Międzybrodzkiego.

3. Stare Wierchy - jest to szczyt w Gorcach o wysokości 971 m. n.p.m. Znajduje się w głównym grzbiecie odchodzącym od Turbacza na zachód, na polanie Krauska na obrzeżach enklawy Gorczańskiego Parku Narodowego.

4. Szczeliniec Wielki – jest to najwyższy szczyt w Górach Stołowych o wysokości 919 m. n.p.m. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

5.Trasa Chybotek - Złoty Widok - Wodospad Szklarki - jest to trasa, która prowadzi przez trzy miejsca w Szklarskiej Porębie w województwie dolnośląskim. Chybotek to głaz w granitowej grupie skalnej, najwyżej położony, o średnicy ok. 4 m, który daje się rozkołysać. Złoty widok - miejsce widokowe z doskonałym widokiem na Karkonosze. Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m.

6. Śnieżka - jest to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m.


MARTYNA RADOŃ
Tym razem prezentujemy hobby uczennicy klasy 3d – Martyny Radoń. Od najmłodszych lat jej pasją jest rysowanie, malowanie i szkicowanie. Jest wzrokowcem i bez problemu przerysowuje obrazki np. z książki. Najbardziej jednak lubi malować krajobrazy, zwierzęta, przyrodę. Każdą wojną chwilę poświęca na rozwijanie swojego warsztatu plastycznego. Ogląda i czyta materiały dotyczące doskonalenia technik malarskich. Od września uczęszcza też na zajęcia plastyczno-techniczne „Plastusie” organizowane w Naszej Szkole. Malowanie jest jej ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

AMELIA KWAŚNIEWSKA

Niektórzy uczniowie Naszej Szkoły mają wiele zainteresowań. Niedawno pisaliśmy o hobby Amelii Kwaśniewskiej – uczennicy klasy 8d. Dzisiaj przedstawiamy jej kolejne pasje, jakimi są jazda na rowerze oraz nartach. Amelia jeździ na rowerze od 5. roku życia. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu samemu, jak i w gronie znajomych czy rodziny. Ważne w uprawianiu tego sportu są wytrzymałość i koordynacja. Podczas treningu najintensywniej pracują mięśnie nóg, lecz ta dyscyplina aktywuje również pracę mięśni brzucha czy ramion. Dodatkowo po wycieczce rowerowej wszyscy poczują satysfakcję, przyjemne zmęczenie i radość. Ponadto można zachwycić się wspaniałymi widokami. Z kolei jazda na nartach to ulubiony sport Amelii. Tę pasję rozwija już od 8 lat i w planie ma ciągłe dążenie do doskonałości. Sport ten wymaga odpowiedniej koordynacji ruchu, skupienia oraz braku strachu przed prędkością zjazdu. W związku z tym, że to sport zimowy, czas na treningi jest ograniczony, ponieważ zimowa pogoda w Polsce nie zawsze sprzyja warunkom jazdy. Uprawianie tej dyscypliny przede wszystkim dostarcza radości i adrenaliny motywującej do podejmowania kolejnych wyzwań. Na zdjęciu nie da się uchwycić prędkości czy towarzyszących temu emocji, jednak każdy, kto kiedyś stał na szczycie stoku, będzie wiedział, o jaki rodzaj adrenaliny chodzi.


KLAUDIA KAMIENIECKA

W kolejnym odcinku naszego cyklu prezentujemy pasję Klaudii Kamienieckiej – uczennicy klasy 8d. Jej hobby to m.in. ceramika. Ceramika – w rozumieniu tradycyjnym – to wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio uformowanej gliny. Nazwa ta wywodzi się od greckiego określenia „keramikos”. Uczennica rozpoczęła swoją przygodę na warsztatach w pracowni ceramicznej. Od września uczęszcza na zajęcia i bardzo jej się podoba taki sposób spędzania wolnego czasu. Zachęcamy każdego do spróbowania swoich sił w lepieniu z gliny!


ROKSANA MURAŃSKA
Prezentujemy kolejny odcinek z popularnej serii „Nasze pasje”. Mamy nadzieję, że będzie od dla Was inspiracją, a dla naszej bohaterki – motywacją do rozwijania swojego talentu. Tym razem przedstawiamy pasję Roksany Murańskiej – uczennicy klasy 5d. Jej hobby jest rysowanie. Najbardziej lubi cieniować to, co wcześniej już narysowała. Dziewczynka rysuje ołówkiem poprzez dozowanie nacisku w danym punkcie, w którym cień ma być najciemniejszy i stopniowo zmniejszając nacisk w celu uzyskania jaśniejszego efektu odcienia, aż do uzyskania zamierzonego efektu. Roksana rysuje codziennie, przez co wychodzi jej to coraz lepiej. Ważne, aby się nie podawać!

KAROLINA KISIAŁA
Wiemy, że wielką sympatią darzycie cykl „Nasze pasje”, dlatego tuż przez Bożym Narodzeniem prezentujemy jego kolejny odcinek. Tym razem przedstawiamy zainteresowania uczennicy klasy 8d – Karoliny Kisiały. Jej pasją jest gotowanie. Uwielbia piec różnorodne torty i ciasta, mieszać w daniach i z nimi eksperymentować. Dziewczynka chce, żeby z niepasujących do siebie składników wyszło coś spójnego. Gdy była mała, często pomagała mamie i babci w kuchni. Zawsze uważnie słuchała krytyki i starała się następnym razem poprawić błędy. W ciągu ostatnich lat zrobiła samodzielnie wiele tortów, ciast i innych dań. Niektóre z nich można obejrzeć na załączonej fotografii. Mamy nadzieję, że będą one inspiracją przed nadchodzącymi świętami!

AMELIA KWAŚNIEWSKA
Prezentujemy kolejną odsłonę cyklu „Nasze pasje”. Tym razem przedstawiamy hobby Amelii Kwaśniewskiej – uczennicy klasy 8d, która jeździ na łyżwach. Amelia uprawia ten sport już od 8 lat, zaczęła w wieku 6 lat. Podstaw uczyła ją babcia, która była genialna w tym, co robiła. Jeśli chodzi o różne figury, tempo jazdy i efektywność, jest samoukiem. W jeździe figurowej na łyżwach trzeba być bardzo skoordynowanym, giętkim i przede wszystkim nieustraszonym. Amelia doświadczyła już wielu wypadków, których skutki były nieprzyjemne, zaczynając od siniaków, a na poważniejszych stłuczeniach kończąc. Pomimo wielu przeciwności, nie poddaje się i zamierza wciąż pokonywać swoje bariery. Brawo!

EMILIA SMYCZYŃSKA
Powracamy do naszego stałego cyklu „Nasze pasje”, ale wracamy w naprawdę wielkim stylu. Dzisiaj prezentujemy Wam hobby uczennicy klasy 7b – Emilii Smyczyńskiej. Dziewczynka interesuje się sportem - trenuje piłkę nożną. Uczennica przygotowała dla Was krótki film, który przybliży wszystkim tę pasję. Zapraszamy do obejrzenia!
JULIA THEN

Prezentujemy kolejny odcinek naszego stałego cyklu „Nasze pasje”. Dzisiaj prezentujemy Wam pasje uczennicy klasy 8b – Julii Then. Dziewczynka interesuje się sportem. Trenuje wiele rodzajów tańca oraz lekkoatletykę. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 3 lat. W wolnym czasie często słucha muzyki oraz rozwija inne swoje zainteresowania, np. fotografię.ADAM KRUCZEK

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego stałego cyklu. Dzisiaj o swojej pasji opowie nam Adam Kruczek – uczeń klasy 4b. Chodzenie po górach to dla chłopca sposób na odpoczynek i spędzanie wolnego czasu. Już od najmłodszych lat rodzice często zabierali Adasia i jego rodzeństwo w góry. Chłopiec przyznaje, że nie zawsze mu się to podobało… Czasem to było męczące, czego powodem był wtedy brak kondycji. Teraz uczeń bardzo lubi w ten sposób spędzać swój wolny czas. W najbliższym czasie chciałby wejść na Giewont i Babią Górę. Bierze również udział w projekcie "SZKOLNY GLOBTROTER" i radzi sobie w nim znakomicie!
WIKTORIA BOJDYS
Kolejna uczennica zaprezentuje dzisiaj swoje zainteresowania. Pasją Wiktorii Bojdys z klasy 6b jest uprawianie sportu, w szczególności narciarstwa oraz pływania. Bardzo lubi jeździć na nartach i pływać, ponieważ sprawia jej to ogromną przyjemność i frajdę. Poniżej więcej informacji o hobby naszej bohaterki.


ALEKSANDRA KLISZCZ

Kolejną uczennicą, która chciałaby przedstawić Wam swoje pasje, jest Aleksandra Kliszcz z klasy 6b. Ola ma 11 lat i interesuje się tańcem i fotografią, jednak największą pasją dziewczynki jest śpiew.
PRZEMYSŁAW STASZKIEWICZ

Swoją pasję przedstawi nam dzisiaj Przemysław Staszkiewicz – uczeń klasy 6c. Chłopiec od zeszłego roku jeździ na nartach. Jego ulubionymi stokami narciarskimi są: Beskid Sport Arena, Siglany w Wiśle, Dębowiec, Szczyrk Mountain Resort oraz Nowa Osada. Przemek w narciarstwie najbardziej lubi prędkość i poczucie wolności. Kiedy jest się na stoku, to widzi się ośnieżone góry, niebieskie niebo, piękne słońce – wspaniałe widoki. Ta jazda i te widoki dają największą frajdę z nart. Oczywiście czasami można się przewrócić, ale wtedy trzeba po prostu wstać, nie poddawać się i jechać dalej. Jeżdżenie na nartach wydaje się może trudne, ale jak się opanuje skręcanie i hamowanie, to już jest łatwiej. Ci, którzy chcą rozpocząć naukę, powinni to robić na łagodnych, niezbyt stromych  stokach. Gdy Przemek pierwszy raz stanął na stoku, to pomyślał: „ O rany, nie dam rady!”, ale potem zjechał, wciąż był w jednym kawałku i było naprawdę przyjemnie. Tak więc nie można się bać, tylko należy spróbować swoich sił.


KAROLINA KISIAŁA
Karolina chodzi do siódmej klasy. Od kilku lat w wolnych chwilach gra na gitarze klasycznej. Przygodę z tą pasją zaczęła już w drugiej klasie i ciągle pogłębia swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Gra na gitarze wymaga częstych treningów, palce muszą być wyćwiczone. Karolina od kilku miesięcy uczy się również grać na ukulele, które nazywane jest małą gitarą. Różni się od gitary klasycznej wielkością, liczbą strun oraz dźwiękiem.MAJA GRUSZKA

Jeśli szukacie inspiracji, czym zająć się w wolnym czasie, przeczytajcie poniższy tekst, w którym przedstawiamy zainteresowania uczennicy czwartej klasy – Mai Gruszki. Dziewczynka ma wiele pasji, m.in. balet, język polski, fotografia, gra na skrzypcach, śpiew, sztuka. Bardzo lubi to, co robi i sprawia jej to ogromną przyjemność. Uczennica kolekcjonuje również minerały. Na poniższych zdjęciach można obejrzeć jej cenne zbiory. W prezentacji, którą można obejrzeć TUTAJ, zamieszczono natomiast informacje na temat pozostałych pasji Mai.


PAWEŁ GWÓŹDŹ
Czy jesteście gotowi na kolejną prezentację w ramach cyklu „Nasze pasje”? Dzisiaj swoje hobby przedstawi nam Paweł Gwóźdź – uczeń klasy 4d, który trenuje Taekwon-do.


 
Na zajęcia uczęszcza już od kilku miesięcy. Ta aktywność fizyczna bardzo mu się podoba, ponieważ polega nie tylko na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, przez co poprawia się swoją kondycję, ale również na uczeniu się elementów i techniki samoobrony.
 
Czym jest Taekwon-do? Taekwon-do to perfekcyjna sztuka samoobrony, która powstała w Korei w 1955 r. wymyślona i naukowo opracowana przez generała Choi Hong Hi.
 
Taekwon-do oznacza: Tae – skakanie i loty w powietrzu, kopnięcia i gwałtowne uderzenia nogami; Kwon – ciosy, uderzenia, niszczenie ręką lub pięścią; Do – drogę, sposób postępowania, sztukę, filozofię.
 
W Taekwon-do jest 3200 technik, w tym 2000 to techniki ręczne, a 1200 nożne. Taekwon-do to przede wszystkim sztuka samodyscypliny. Regularność treningów sprzyja rozwojowi własnego ciała i umysłu. Taekwon-do jest sportem, który wpaja w swoich uczniów zasady moralne, którymi powinni kierować się nie tylko na treningach, ale przede wszystkim w życiu codziennym.
Najważniejsze zasady Taekwon-do to:
- należy być zawsze sobą, mieć swoje zdanie i nie ulegać wpływom innych;
- należy być zawsze nauczycielem – nauczać ciałem, słowem i moralnością;
- należy być twardym wobec osób silnych i delikatnym wobec łagodnych;
- należy zawsze podążać za postawionym sobie celem;
- należy cieszyć się z tego, co się ma, a ciało zawsze doskonalić;
- należy kończyć to, co się zaczęło;
- należy udowodnić czynami, a nie mówić.
 
Istnieją dwie federacje Taekwon-do: World Taekwon-do Federation oraz International Taekwon-do Federation. Obie stosują różne zasady walki, dlatego warto się z nimi zapoznać. International Taekwon-do Federation (ITF) stosuje łagodniejsze podejście do walki. Za zbyt mocne ciosy zawodnik może zostać upomniany, a nawet zdyskwalifikowany. Zawodnicy mogą bronić się przed kopnięciami obrotowymi, mogą szerzej otwierać swoje ręce. Podczas tego typu walki dozwolone jest kopnięcie stopą oraz powierzchnią do stawu skokowego. W Taekwon-do można także uderzać pięścią, ale tylko jej wierzchnią i przednią stroną. Nie można uderzać golenią ani kolanami. W World Taekwon-do Federation (WTF) można walczyć całą siłą. Podczas walki dozwolone jest pokonanie przeciwnika poprzez knock-out. Nie można uderzać pięścią w twarz, ale można kopać. Zakazane są ataki golenią i kolanami.
 
Taekwon-do to sztuka walki, która umożliwia samoobronę. Należy umieć bronić słabszych, którzy zostali zaatakowani. Jak widać Taekwon-do to piękna sztuka walki, która jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu, podczas treningów na pewno wzrośnie nam samoakceptacja i pewność siebie.

LAURA DYCZEK


Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu prezentującego zainteresowania uczniów Naszej Szkoły. Dzisiaj przedstawiamy pasje Laury Dyczek z klasy 4d. Jej hobby to sport, sztuka (głównie plastyka i szycie), czytanie książek, podróżowanie po Polsce. Od najmłodszych lat towarzyszy jej sport. Lubi ruch na świeżym powietrzu, jeździć na rowerze, rolkach, łyżwach i hulajnodze. Lubi także gry zespołowe i kiedy tylko jest sprzyjająca pogoda, spotyka się z koleżankami oraz kolegami i wspólnie się bawią. Od czterech lat uczy się pływać, co sprawia jej ogromną frajdę. Laura ze wszystkich sportów, jakie uprawia, najbardziej lubi jazdę na rowerze. W zeszłym roku razem z tatą wzięła udział w 47. rodzinnym rajdzie rowerowym. Dziewczynka od najmłodszych lat malowała i rysowała. Gdy miała cztery lata, rodzice zapisali ją do Domu Kultury w Wapienicy na warsztaty plastyczne, na które uczęszcza do dzisiaj. W wieku pięciu lat zdobyła pierwsze wyróżnienie w konkursie plastycznym „Co słonko widziało” i od tamtej pory bierze udział w różnych konkursach i odnosi sukcesy. Uczennica każdą chwilę poświęca na czytanie książek. Poza obowiązkowymi lekturami jej ulubionymi książkami są: „Nela – mała reporterka”, „Wiśniewscy”, „Dziewczynka z szóstego księżyca”. W jej domowej biblioteczce znajduje się około 100 książek. Laura lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i zabytki. W Polsce zwiedziła takie miasta i regiony, jak: Zakopane, Żywiec, Szczyrk, Kraków, Warszawa, Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Jastrzębia Góra, Rewal, Nowy Targ, Rabka, Cieszyn i oczywiście Bielsko-Biała. W przyszłości chciałaby zwiedzić cały świat.

KRZYSZTOF ZAJĄC


Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu "NASZE PASJE". Tym razem swoje zainteresowania przedstawi nam Krzysztof Zając - uczeń klasy 4d. Pierwszą pasją chłopca jest piłka nożna. Aktualnie gra w klubie "Zapora". Runmageddon to jego drugie hobby. Jest to bieg, podczas którego zawodnicy muszą pokonać trudne przeszkody, a zarazem współpracować ze sobą, bo tylko to gwarantuje dotarcie do mety. Kolejnym zamiłowaniem jest jazda na rowerze po rożnych górskich trasach. Krzyś zachęca wszystkich do uprawiania sportu. Dzięki temu można poznać wiele ciekawych osób, poprawić własną kondycję i po prostu lepiej żyć.
ADAM WOJNAR


W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” rozpoczynamy nowy cykl, w którym będziemy prezentować pasje uczniów Naszej Szkoły – niekoniecznie te sportowe. Na początek swoje hobby przedstawi Adam Wojnar z klasy 4d. Jedną z jego pasji jest perkusja, na której gra już od 4 lat. Mentorem i wzorem do naśladowania dla chłopca jest Ziemo, który go uczy i przygotowuje do różnych pokazów muzycznych. Adam chciałby w przyszłości założyć swoją kapelę garażową. Jeśli i Ty chciałbyś zaprezentować nam swoją pasję, skontaktuj się w tej sprawie z Panią Aldoną Słonką – szkolnym koordynatorem programu „Trzymaj formę!”.