Przejdź do treści Przejdź do menu

ABC DOBREGO WYCHOWANIA

29 października wszystkie klasy I-III uczestniczyły w apelu "ABC Dobrego Wychowania". Było to pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym, a jego celem było zapoznanie dzieci z trudnymi pojęciami, jakimi są: szacunek, godność i empatia. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły. Uczniowie z klasy 2b w sposób czytelny starali się przekazać, jak ważne jest szanowanie drugiego człowieka i respektowanie jego zdania. Młodzi aktorzy przypomnieli, że każdemu z nas należy się szacunek. W drugiej części spotkania próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Czy każdy z nas musi być taki sam? Czy mamy prawo do swojego zdania, często odmiennego niż na przykład większość klasy? Wszyscy uczestnicy spotkania przekonali się, że różni nas wiele. Każdy z nas lubi inny kolor, owoc, warzywo, każdy z nas ma swoje hobby i zainteresowania, lecz mimo to każdemu z nas należy się szacunek. Uczestnicy spotkania poznali także podstawowe sposoby okazywania sobie szacunku. Podsumowaniem spotkania było zaprezentowanie plakatu pt. „Szacunek należy się każdemu z nas”, który stworzyli wszyscy uczniowie klas I-III, odrysowując i przyklejając swoją dłoń. Plakat ten będzie towarzyszył nam przez cały rok szkolny, przypominając ważne przesłanie spotkania, jakim jest szacunek do drugiego człowieka. Spotkanie "ABC Dobrego Wychowania" przygotowała klasa 2b wraz z wychowawczynią - Panią Marceliną Piechotą.