ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI

W poniedziałek (4 marca) w klasie 2a odbyły się kolejne warsztaty uważności. Tym razem uczniowie wraz z rodzicami „zatrzymali się na chwilę”, by zauważyć, jak ważna w naszym życiu jest życzliwość. Tak więc uczestnicy spotkania wspólnie ustalili, na czym polega bycie życzliwym , jakie uczucia wzbudza otrzymywanie i dawanie życzliwości oraz podali przykłady sposobów okazywania sobie i innym życzliwości. Podczas ćwiczenia „doładowanie energii” dzieci i rodzice skupili uwagę na przyjemnych doświadczeniach, które im się przydarzyły. Następnie uczniowie z pomocą rodziców wykonali „kostkę komplementów”, która w momentach, gdy jesteśmy dla siebie nieżyczliwi, obdaruje nas dobrym słowem. Natomiast dla wybranej osoby z rodziny, jako miły upominek, uczestnicy wykonali „serca życzliwości” .

Warsztaty były okazją do spędzenia czasu rodziców wraz z dziećmi w przyjemnej atmosferze pełnej życzliwości, która nie ocenia i nie wyklucza ludzi, lecz sprawia, że jesteśmy otwarci i łagodni dla siebie oraz innych. Ćwiczenia uważności są też doskonałym  treningiem uwagi oraz sposobem na wyciszenie, a także zredukowanie stresu i można je wykorzystywać w codziennym życiu.