EKOPATROL NAGRODZONY!

12 czerwca ogłoszono zakończenie pierwszej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy! To były niezwykle intensywne, ale przede wszystkim twórcze i pełne zaangażowania miesiące, w których zakwalifikowane świetlice z całego kraju rywalizowały ze sobą, realizując poszczególne scenariusze zajęć. Młodzi adepci ekologii wykorzystali szerokie spektrum form ekspresji, by przekazać przesłanie o ważności ochrony środowiska, segregacji odpadów i ich recyklingu. Wśród nich znalazły się nie tylko prace plastyczne, ale także komiksy, wiersze, piosenki… Komisja konkursowa dokonała trudnej oceny i wybrała placówki, które wykazały się wyróżniającym zaangażowaniem i efektami w realizacji działań. Zwycięskie świetlice otrzymają tablety, a narzędzia te urozmaicą naukę naszych młodych ekologów i pomogą w dalszym kształtowaniu świadomości ekologicznej. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych placówek znalazła się nasza świetlica! Nasza radość jest ogromna, ponieważ realizacja tego programu była wyzwaniem wymagającym dużego zaangażowania, kreatywności, zdyscyplinowania i skrupulatności. Wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas zajęć dzieci wykorzystały już w praktyce, biorąc udział w akcji „Sprzątanie świata” w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska obchodzonego 5 czerwca. Ekopatrol porządkował teren wokół Naszej Szkoły, segregując znalezione śmieci.

Przypomnijmy, że do programu zgłosiło się 600 szkół z całej Polski. 20 spośród nich uzyskało kwalifikację do programu, a wyróżniono 12 placówek! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków i wyrażamy przekonanie, że dzięki zdobytej wiedzy wniosą oni cenny wkład w budowanie ekologicznej świadomości w naszym społeczeństwie.