LEKCJE OTWARTE Z UDZIAŁEM KLASY 1B , 1A I 3C

21-06-2023 5:40 nasze zainteresowania

Klasy 3c i 1b uczestniczyły w potyczkach ortograficznych. Celem tych zajęć było wytworzenie u uczniów nawyku poprawnego pisania wyrazów z „dż” poprzez rywalizację. Do potyczek wykorzystano domino ortograficzne, memory, krzyżówkę oraz grę ortograficzną Piotruś. Nauka poprzez zabawę była wyśmienita. Zajęcia przygotowała Pani Katarzyna Włodek.

Natomiast Pani Małgorzata Józefowicz wraz uczniami klasy 3c przeprowadziła lekcję otwartą w klasie 1a – Wielkie czytanie z „Świerszczykiem”. Celem tych zajęć było wyuczenie zdolności słuchania ze zrozumieniem. Trzecioklasiści czytali wybrane opowiadanie, a zadaniem uczniów pierwszej klasy było wskazać różnice i podobieństwa, zdarzenia i ich powody, wyrazić własną opinię. Uczniowie do tego celu wykorzystali samodzielnie przygotowane patyczki, zadania typu prawda/fałsz, zabawy multimedialne z użyciem tablicy interaktywnej, konkursy z nagrodami.

Lekcje otwarte pozwoliły na zacieśnienie współpracy między nauczycielami, co sprzyjało wymianie osobistych doświadczeń i pozwoliło wzbogacić warsztat metodyczny, zdobyć nowe, ciekawe pomysły na zajęcia lekcyjne.