III MIEJSCE JADWIGI LOREK W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM!

25-10-2018 16:32 konkursy

24 października 2018 r. w Muzeum Częstochowskim odbyło się podsumowanie X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej” zorganizowanego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy. Jadwiga Lorek z 6d zajęła w nim III miejsce za wiersz pt. „Spotkanie z poezją”! Uczennicę do konkursu przygotował Pan Grzegorz Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy! Konkurs organizowany jest z okazji rocznicy śmierci poetki oraz w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych przez Muzeum Częstochowskie i Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Jego uczestnicy to uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, uczniowie klas 3 gimnazjów i uczniowie szkół ponadpodstawowych, a ich zadanie to napisanie wiersza poświęconego poetce lub inspirowanego jej twórczością.