KOLEJNE SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W ubiegły czwartek (21.11) w auli budynku A odbyły się spotkania uczniów wszystkich oddziałów pierwszej i drugiej klasy z przedstawicielką Staży Miejskiej – Panią Bożeną Jandurą. Tym razem ich tematem była obrona przed agresywnym psem. Uczniowie poznali podstawowe informacje dotyczące anatomii psa. Dowiedzieli się także, w jakich dziedzinach życia zwierzę to pomaga człowiekowi. Obejrzeli ponadto ciekawy film. Nasz gość zapoznał dzieci z sygnałami, po których można rozpoznać, że pies jest agresywny. Omówiono dokładnie prawidłowe zachowanie się w przypadku napotkania na swojej drodze psa. Prelekcja zakończyła się ćwiczeniami praktycznymi – uczniowie nauczyli się postawy, jaką należy przybrać, gdy zwierzę już zaatakuje.