MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

30-10-2019 17:15 imprezy i uroczystości

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony w październiku jest czasem promocji książek. Z tej okazji w Naszej Szkole odbyły się prezentacje nowego księgozbioru zakupionego z przyznanej dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 600 nowych publikacji. Podczas apelu uczniowie przedstawili fragmenty wybranych powieści. Dowiedzieli się, jak wybrać interesującą książkę. Zaproponowano konkursy czytelniczo-plastyczne: dla kl. 5 i 6 - wykonanie ilustracji do wybranej książki, a dla kl. 7 i 8 - wykonanie prezentacji "Książka, którą polecam" w formie plakatu lub lapbooka. Mamy nadzieję, że nowy księgozbiór zachęci uczniów do czytania nie tylko z obowiązku, ale także dla przyjemności i rozwoju swoich zainteresowań.