NA WARSZTATACH "EKODZIEŁO"

16-06-2019 11:10 nasze zainteresowania

13 czerwca klasa 5b i 6b uczestniczyły w warsztatach Ekodzieło zorganizowanych przez Klub Gaja w Galerii BWA. Uczniowie wysłuchali tradycyjnych wierszy japońskich mistrzów haiku. Hajku to najkrótszy wiersz na świecie. Składa się z 17 sylab podzielonych na trzy części znaczeniowe po 5,7 i 5 sylab. Wiersze te odnoszą się do przyrody, do pór roku szczególnie wiosny, a bohaterami są zwierzęta. Zadaniem każdego ucznia było napisanie haiku, a następnie uczniowie klasy 5b dodatkowo mieli dopełnić treść wiersza współczesną grafiką, natomiast uczniowie klasy 6b – stworzyć film poklatkowy. Warsztaty były bardzo ciekawe, łączyły działania artystyczne z edukacją ekologiczną.