NASZE PASJE – ADRIAN RZEPKA

06-06-2023 6:20 nasze zainteresowania

Dzisiaj swoje pasje zaprezentuje nam Adrian Rzepka – uczeń klasy 8d. Oto jak opowiada o swoich zainteresowaniach…

Nazywam się Adrian Rzepka i jestem uczniem klasy 8d. Mam 14 lat i od 7 roku życia lubię grać w szachy. Pasją, którą przedstawiam, zaraził mnie mój dziadek, gdy rozpoczynałem naukę w szkole podstawowej. Od tego momentu staram się rozwijać zdolności w tym kierunku. Początki, wiadomo, były trudne, lecz nie zrażało mnie to i stale podnosiłem swoje umiejętności w tym kierunku. Szachy lubię za to, że uczą mnie cierpliwości, rozwijają moje umiejętności logicznego myślenia i pozwalają  odstresować się w przypadku natłoku codziennych rzeczy do zrobienia. Szachy są moją pasją, która pozostanie ze mną do końca życia. Kolejną pasją, którą chciałbym się podzielić z rówieśnikami, jest tenis stołowy. Grę w tenisa rozpocząłem stosunkowo niedawno, bo na przełomie 5, 6 klasy. Jednak duża ilość czasu poświęcona tej dyscyplinie sprawiła, że mogłem dwa razy reprezentować Naszą Szkołę w zawodach na arenie bielskiej. Mogę się pochwalić, że w moim debiucie razem z dwójką kolegów zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów bielskich dla klas od 4 do 6. Mieliśmy bardzo dobre warunki, aby się przygotować do zawodów dzięki specjalnemu kółku sportowemu i wielkiemu zaangażowaniu Pani Anny Wojtyczki, która pomogła nam udoskonalać grę w tej właśnie dyscyplinie. Dzięki stołom do ping-ponga, które znajdują się na parterze budynku B Naszej Szkoły, mogłem w sposób czynny spędzać wiele przerw z uczniami, nawiązywać nowe przyjaźnie i doskonalić swoją pasję.