Przejdź do treści Przejdź do menu

NASZE PASJE – AMELIA KWAŚNIEWSKA

06-06-2022 12:46 nasze zainteresowania

Przedstawiamy kolejną pasję uczennicy klasy 8d – Amelii Kwaśniewskiej. Oto jak się o niej wypowiada… „Większość moich rówieśników kojarzy czytanie książek tylko z lekturami. Szczerze? Nienawidzę lektur, zwyczajnie mnie nudzą, ale kocham czytać książki, których fabuła mnie serio interesuje. Sama niedawno odkryłam, jaką daje mi to radość i jak różne emocje towarzyszą mi z rozdziału na rozdział. Jest tak dużo gatunków książek, że jestem pewna, że każdy znalazłby coś dla siebie. Czytanie rozwija wyobraźnię (nieraz pomogło mi to podczas pisania opowiadań lub rozprawek), pomaga zrozumieć własne emocje, jest idealnym zajęciem na nudę czy zwykłe spędzanie wolnego czasu.  Zanim się spostrzegłam, czytałam tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności. Mam nadzieję, że zachęcę coraz więcej osób do czytania i że razem przeniesiemy się do tego wspaniałego, wyimaginowanego świata”.