OBCHODY DNIA SYBIRAKA

17-09-2018 17:22 imprezy i uroczystości

Na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej oraz w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Małgorzaty dnia 17 września odbyły się obchody Dnia Sybiraka upamiętniające 78. rocznicę trzech wielkich wywózek Polaków na Sybir oraz 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W roku Stulecia Odzyskania Niepodległości uroczystości przypominały w sposób szczególny ofiarę Polaków poległych i pomordowanych na wschodzie. W uroczystości, jaką zorganizował Związek Sybiraków Oddział Bielsko-Biała, udział wzięli Sybiracy i ich rodziny, a także parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej i powiatu bielskiego, przedstawiciele związków kombatanckich i uczniowie bielskich szkół. SP 32 reprezentowała liczna delegacja uczniów klas VI-VIII z opiekunami - Panem Sławomirem Porębskim i Panią Lucyną Peterko.