SZKOŁA RÓWNYCH SZANS!

16-09-2018 17:24 nasze zainteresowania

Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt. „Szkoła równych szans”. Skierowany on jest do 10 szkół publicznych realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bielsko-Biała, a także do 632 uczniów tych placówek. W projekcie założono również udział 28 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 632 uczniów i uczennic uczęszczających do placówek edukacyjnych w Bielsku-Białej oraz podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki i stworzenie w 10 szkołach objętych projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Wszelkie informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce „Szkoła równych szans” na naszej stronie internetowej. Dokumenty prosimy składać do środy (19 września) w sekretariacie Naszej Szkoły (budynek B). Zajęcia rozpoczną się w październiku i zakończą najpóźniej w czerwcu 2020 r. (2 lata).