OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

08-11-2019 15:45 imprezy i uroczystości

W piątek w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada. W budynku A akademia przygotowana została przez klasę 5a pod opieką Pani Katarzyny Kanik-Dendys, w budynku B natomiast – przez klasę 8a pod opieką Pani Lucyny Peterko. Wspaniałe przedstawienia, montaże słowno-muzyczne zostały w znakomity sposób przyjęte przez publiczność i nagrodzono je gromkimi brawami. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”, która polegała na odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że wszyscy podkreśliliśmy rangę tego wydarzenia, zakładając odświętny strój.