ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

23-10-2021 7:05 nasze zainteresowania

W dniach 11-15 października 2021 roku grupy uczniów oddziałów siódmej i ósmej klasy uczestniczyły w aktywnościach 5. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. W tym roku warsztaty i wykłady po raz pierwszy odbyły się online, a każdy dzień festiwalu poświęcony był innej dziedzinie nauki. Uczniowie dowiedzieli się, czy można podglądać przez ściany, kto chce naszego nieszczęścia w cyberprzestrzeni i jak tworzyć (Eko)plakat wobec zmian krajobrazu. Poznali tajemnice wielkiego wymierania sprzed 360 mln lat oraz zdobyli wiedzę na temat naturalnej promieniotwórczości oraz sposobów jej badania. Na podsumowanie stwierdzamy: „Nauka da nam przyszłość".