TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniach 12-16 września 2022 roku w Naszej Szkole obchodzony będzie Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw i zachowań szkodzących nam samym, jak i innym. Jako szkoła, która zdaje sobie sprawę z wielu zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi, wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi chcemy uświadomić oraz przypomnieć naszym Uczniom i ich Rodzicom o potrzebie i obowiązku dbania o własne zdrowie oraz zdrowie najbliższych, a także wyposażyć w umiejętności niezbędne do jego ochrony. W ramach akcji w szkole będą rozdawane ulotki oraz przeprowadzane lekcje poruszające problem wpływu chorób wirusowych w poszczególnych grupach wiekowych oraz ryzyka rozprzestrzeniania się chorób wirusowych (m.in. grypy). Koordynatorem wydarzenia jest Pani Ewa Jurczak.