WAPIENICKA MINIOLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W poniedziałek (5 czerwca 2023 r.) na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej odbyła się Miniolimpiada Przedszkolaka. Zorganizowana ona została przez Beskidzką Radę Olimpijską oraz Radę Osiedla Wapienica z inicjatywy Pana Piotra Kochowskiego – Radnego Rady Miejskiej. W organizację wydarzenia włączył się także Klub LKS Zapora Wapienica. W zawodach udział wzięły cztery przedszkola z Wapienicy: Przedszkole nr 41, Przedszkole nr 42 im. Przyjaciół Przyrody, Gumisiowy Gaj oraz Figlarz.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu przedszkolaków z flagą olimpijską, następnie zapalony został olimpijski znicz i wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Po części oficjalnej dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji. Przedszkolaki konkurowały w takich dyscyplinach jak: bieg na 40 metrów, skok w dal z miejsca oraz sztafeta wahadłowa z przeszkodami. Dodatkowo w tej ostatniej zmierzyli się sami wychowawcy. Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami, medalami oraz pucharami.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili znamienici goście, m.in. Pani Magdalena Chodyniecka – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości, Pan Tomasz Szlaga – Zastępca Dyrektora BBOSiR, Pan Jacek Broda – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu, Pan Jerzy Okrzesik – Prezes LKS Zapora Wapienica, Pan Krzysztof Bańczyk – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Pani Edyta Zaczek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego – gospodarza zawodów. Imprezę poprowadził Pan Tadeusz Pilarz – Prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.

Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji we wszystkich konkurencjach.

Skok w dal z miejsca:

1. Dominika Barańska (1,40 m) – Gumisiowy Gaj
2. Franciszek Szczotka (1,35 m) – Przedszkole nr 42
3. Tadeusz Mojżyszek (1,33 m) – Przedszkole nr 41

Bieg na 40 metrów:

1. Tytus Drozda (8,73 s) – Gumisiowy Gaj
2. Leonard Gowin (9,02 s) – Przedszkole nr 42
3. Krzysztof Hyla (9,19 s) – Przedszkole nr 42

Sztafeta wahadłowa z przeszkodami:

1. Figlarz
2. Gumisiowy Gaj
3. Przedszkole nr 42