WRZEŚNIOWE WYCIECZKI

07-10-2022 5:43 nasze zainteresowania

W tym roku szkolnym zrezygnowaliśmy z dnia czy tygodnia wycieczkowego. W zamian za to każdy oddział wybiera dowolny termin swojego wyjazdu – po jednym dniu wycieczkowym na każde półrocze. We wrześniu 1b, 1c i 1d pod opieką swoich wychowawczyń udały się na Kozią Górę. Pogoda dopisała. Można było podziwiać przepiękne widoki, posilić się w schronisku oraz pobawić na placu zabaw. Z kolei klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Zabrza. Tam uczniowie zwiedzili m.in. Kopalnię Guido. Była to bardzo emocjonująca, podziemna wyprawa. Oprócz tego wszystkie oddziały siódmej klasy wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Międzynarodowego Miasteczka Edukacji Ekologicznej oraz do Ogrodzieńca i Kamieniołomu w Wysokiej. Siódmoklasiści poznali historię warowni jurajskich, uczestniczyli w warsztatach z tkactwa, na których nauczyli się posługiwać krosnem i grzebieniem – każdy utkał bransoletkę. Ponadto brali udział w warsztatach w kamieniołomie, zbierali i rozpoznawali skały, minerały i przede wszystkim skamieniałości jurajskie: amonity, belemnity, gąbki i ramienionogi. Wycieczka była nie tylko doskonałą zabawą, ale też lekcją w terenie. Szykuje się złota polska jesień – czekamy na relacje z kolejnych fascynujących wypraw!