Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

WYJŚCIA EDUKACYJNE SZÓSTOKLASISTÓW

29-03-2023 5:33 nasze zainteresowania

W dniach 28 i 29 marca szóste klasy wraz z wychowawcami wyruszyły do Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0 w Gemini Park na 3 wystawy popularnonaukowe pod wspólną nazwą „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć". Klasy uczestniczyły też w ciekawych warsztatach, podczas których konstruowały budowle.

„Machiny Leonarda da Vinci” – unikalna wystawa składająca się z ponad 50 eksponatów, które stanowią wierne repliki projektów Leonarda da Vinci w skali 1:1, wykonane przez włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i rysunków Leonarda da Vinci. Do rekonstrukcji eksponatów zostały użyte wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu.

„Umysł przyłapany” – wystawa w całości zaprojektowana i wykonana przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzięki interaktywnym stoiskom zwiedzający mogą zrozumieć, jak ludzki mózg z wykorzystaniem zmysłów buduje obraz otaczającego nas świata, a także osobiście doświadczyć „pułapek” zastawianych przez ich umysły.

„Barwy” – popularnonaukowa wystawa zbudowana z 18 interaktywnych stanowisk. Wszystkie stoiska nawiązują swoją tematyką do optyki i zjawisk fizycznych odpowiedzialnych za powstawanie barw, a także do sposobu ich postrzegania. Nowatorska wystawa zachęca do samodzielnego eksperymentowania i aktywnej zabawy.

Zajęcia dla klas zorganizował Pan Marcelin Makowski.