WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

16-06-2021 11:50 konkursy

31.05.2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny „Woda i roztwory wodne” przeznaczony dla uczniów klas siódmych. Uczestnicy podawali nazwy zwyczajowe wielu różnych „wód”, pod którymi kryją się związki chemiczne, mieszaniny lub roztwory całkiem odmienne od prawdziwej wody i nienadające się do spożycia. Ponadto ustalali rozpuszczalność substancji, obliczali stężenia procentowe roztworów i rozpoznawali zjawiska związane ze zmianami stanów skupienia wody. I miejsce ex aequo zajęły: Milena Majka (7e) i Julia Ślusarczyk (7c), natomiast na II miejscu uplasowała się Martyna Mazur (7e). Serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowała Pani Dorota Kaczmarczyk-Robak.